IX. MUZEJNÍ NOC - Od kolonisty k měšťanovi (9. 6. 2017)

4.5.2017

IX. MUZEJNÍ NOC - Od kolonisty k měšťanovi (9. 6. 2017)

V pátek 9. června 2017 se od 20:00 do 24:00 v Regionálním muzeu města Žďáru nad Sázavou uskuteční již IX. muzejní noc, tentokrát s podtitulem OD KOLONISTY K MĚŠŤANOVI.

Nenáročná procházka po bezprostředním okolí žďárské Tvrze provede návštěvníky historií Žďáru od počátků osídlení až po povýšení na město v roce 1607. Netušíte, kdo byl Smil z Lichtenburka, k čemu všemu sloužila panská lázeň, kdo a proč mukal, nebo co měl v pracovní náplni rychtář? Dávní obyvatelé Žďáru vám to rádi povědí a některé dovednosti si dokonce sami vyzkoušíte! Na konci cesty významná osobnost žďárských dějin prověří nabyté znalosti návštěvníků, a pokud uspějí, získají malou pozornost.

Plán cesty obdržíte na Tvrzi! Dobrou obuv a náladu s sebou!

Po celou dobu muzejní noci bude také v budově Tvrze zpřístupněna výstava ŽĎÁR MĚSTEM - 410 let od povýšení Žďáru na město!

V případě nepřízně počasí se mírně upravený program přesune do budovy Tvrze a do Moučkova domu.

Vše ZDARMA! Srdečně zveme!

Plakát (Kamila Dvořáková)
MUZEJNÍ NOC. Foto: Jiří Bárta